Co musisz wiedzieć o rejestracji spółki z o.o. w 2021 roku?

Procedura rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością musi zostać przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Warto zaznaczyć, że każdego dnia wprowadzane są nowelizacje prawne, których celem jest ułatwienie prowadzenia firmy w Polsce. Czy zawsze wprowadzane zmiany można zaliczyć do „ułatwiających” życie przedsiębiorcom? O tym wypowiedzieć się mogą sami właściciele firm w Polsce…

Powstanie spółki musi być poprzedzone odpowiednią procedurą rejestracji spółki. Co musisz wiedzieć o rejestracji spółki z o.o.?

  1. Kto odpowiada za zobowiązania? Czy wspólnik ma się czego obawiać?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością należy do grona spółek, w których odpowiedzialność wspólników jest ograniczona. Za zobowiązania odpowiada spółka z o.o. sama swoim majątkiem, który udało jej się zgromadzić podczas funkcjonowania na rynku. Warto tutaj zaznaczyć, że wspólnicy spółki nie muszą obawiać się, że wierzyciele spółki wymagać będą spłaty zobowiązań.

Uwaga!

Odpowiedzialność za zobowiązania spółki w wyjątkowych sytuacjach ponoszą członkowie zarządu.

  1. Umowa spółki – obecnie tylko elektronicznie

Obecnie obowiązujące przepisy prawne jasno określają, że umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać zawarta wyłącznie w formie elektronicznej (w systemie S24 lub PRS).

Decydując się na rejestrację spółki w S24 mamy do wypełniania gotowy wzór, który uniemożliwia modyfikację zapisów umowy.

  1. Spółka z o.o. a przepisy NOWEGO ŁADU

Istotnie należy wspomnieć również o planowanych zmianach, które negatywnie wpłyną na funkcjonowanie większości podmiotów. W przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie zostaną wprowadzone zmiany zwiększające koszty założenia oraz prowadzenia firmy w postaci tej formy prawnej.

Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest obecnie najkorzystniejszym rozwiązaniem dla przyszłych przedsiębiorców.

pomoc-prawna
Strona główna | Pozostałe wpisy

Nasza Kancelaria Prawna od wielu lat zajmuje się pełną obsługą spółek, fundacji, stowarzyszeń i JDG z całej Polski.
Oferujemy:
- rejestrację firm
- obsługę księgową
- aktualizację danych w KRS
- wirtualne biuro

Obsługa w całej Polsce, współpraca online.