Potwierdzenie tożsamości w dokumentacji rejestracyjnej spółki

Całkowite zakładanie spółki z o.o. przez Internet umożliwił nam postęp cyfryzacji. Jak bezpiecznie założyć spółkę? Czy założenie spółki przez Internet pozwala szybko podjąć działalność?

Pierwszym krokiem do otworzenia firmy przez Internet jest założenie konta na portalu e-KRS. Istotne jest, że konto muszą posiadać wszyscy wspólnicy. Następnie należy uzupełnić potrzebne dokumenty oraz wysłać poprzez system S24. Tutaj należy zwrócić uwagę, że konieczne jest potwierdzenie tożsamości w dokumentacji rejestracyjnej spółki.

Dokumenty należy podpisać posługując się jednym z poniższych rozwiązań:
– ePUAP
– podpis kwalifikowany

Pierwsze rozwiązanie jest bezpłatne jednak należy zaznaczyć, że ma znacznie mniejsze pole zastosowań. Ten podpis stosowany jest głównie do kontaktów z urzędami.

Podpis kwalifikowany z certyfikatem wymaga zakupienia odpowiedniego zestawu oraz aktywacji, a także potwierdzenia tożsamości w jednym z punktów. Warto jednak zauważyć, że e-podpis z certyfikatem jest przydatnym narzędziem usprawniającym prowadzenie oraz zarządzanie firmą. Właściciel może m.in. zawierać umowy, startować w przetargach przez Internet.

pomoc-prawna
Strona główna | Pozostałe wpisy

Nasza Kancelaria Prawna od wielu lat zajmuje się pełną obsługą spółek, fundacji, stowarzyszeń i JDG z całej Polski.
Oferujemy:
- rejestrację firm
- obsługę księgową
- aktualizację danych w KRS
- wirtualne biuro

Obsługa w całej Polsce, współpraca online.