3 główne zalety rejestracji spółki online

Przedsiębiorca, który chce zarejestrować spółkę może zrobić to na dwa sposoby: tradycyjnie lub przez internet. Metoda tradycyjna polega na wizycie u notariusza i zawarciu umowy notarialnej, elektroniczna natomiast, to wypełnienie wzorca znajdującego się w systemie S24 oraz poświadczenie dokumentu podpisem elektronicznym.

Dlaczego warto zdecydować się na założenie spółki przez internet?

  1. Rejestracja spółki online to o wiele szybszy proces, w porównaniu do tradycyjnej rejestracji. Poprawnie złożony wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami powinien zostać rozpatrzony w przeciągu 24h. Oznacza to, że spółka uzyska wpis do Krajowego Rejestru Sądowego w zaledwie jeden dzień.
  2. Łatwość i wygoda to zdecydowanie duża zaleta zakładania spółki w sposób elektroniczny. Proces rejestracji przebiega w całości online, bez wychodzenia z domu. Brak konieczności umawiania wizyt u notariusza oraz dojazdów do urzędów mocno przemawia za rejestracją przez internet.
  3. Dla każdego ważne są oszczędności. Dzięki zakładaniu spółki elektronicznie można zminimalizować koszty rejestracji. Opłata za wpis do KRS w formie elektronicznej jest dwukrotnie niższa od złożenia wniosku do KRS przez notariusza. Na oszczędność pieniędzy wpływa także brak konieczności dojazdów i wydatków związanych z paliwem.

Chcąc zarejestrować spółkę szybko i wygodnie, najlepiej zrobić to przez internet, w systemie S24.

Related