O czym pamiętać po założeniu spółki przez Internet?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zostaje zawiązana w momencie zawarcia umowy spółki – niezależnie od formy umowy (akt notarialny czy gotowy wzorzec umowy). Co należy zrobić po zawarciu umowy? O czym pamiętać?

O czym pamiętać po założeniu spółki przez Internet?

  1. Organy spółki

Umowa spółki określa sposób wybierana oraz rodzaj organów spółki, a także członków zarządu. Jeżeli członkowie organów spółki nie zostali powołani na podstawie umowy należy podjąć odpowiednią uchwałę i dopełnić formalności w tym zakresie.

2. Adres spółki

Prowadząc firmę musimy pamiętać o wyborze odpowiedniego dla niej adresu. Istnieje możliwość skorzystania z oferty wirtualnych biur, które pozwalają dokonać rejestracji pod prestiżowym adresem w przyciągającej uwagę lokalizacji.

3. Wniosek o rejestrację spółki

Kolejną czynnością po zawiązaniu umowy spółki jest obowiązek złożenia wniosku o rejestrację spółki w rejestrze KRS. Po uzyskaniu wpisu w rejestrze KRS spółka staje się pełnoprawnym podmiotem.

Dodatkowo należy pamiętać również o wniesieniu wkładów na pokrycie kapitału zakładowego, gdyż składając wniosek o rejestrację w KRS musimy złożyć oświadczenie o pokryciu wkładów.

4. Podatki

W terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy spółki należy dokonać opłaty podatku od czynności cywilnoprawnych w wysokości 0,5% wartości kapitału zakładowego spółki oraz o złożeniu deklaracji PCC-3 w urzędzie skarbowym właściwym miejscowo dla siedziby spółki.

5. Zgłoszenie spółki do CRBR

Właściciele spółek zobowiązani są do dokonania zgłoszenia podmiotu do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych – CRBR.

 

pomoc-prawna
Strona główna | Pozostałe wpisy

Nasza Kancelaria Prawna od wielu lat zajmuje się pełną obsługą spółek, fundacji, stowarzyszeń i JDG z całej Polski.
Oferujemy:
- rejestrację firm
- obsługę księgową
- aktualizację danych w KRS
- wirtualne biuro

Obsługa w całej Polsce, współpraca online.