Pomoc prawna dla spółek

Kancelaria, która oferuje przedsiębiorcom kompleksową obsługę prawną z reguły posiada wiedzę oraz kompetencje dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej w różnych sektorach. Podmiot prawny może także oferować doradztwo w sprawach związanych z likwidacją spółek. W ramach usługi najczęściej jednak pomoc prawna obejmuje zagadnienia takie, jak zakładanie spółek prawa handlowego, stowarzyszeń i jednoosobowych działalności, opracowywanie i sporządzanie umów, tworzenie przedstawicielstw, opracowywanie aktów wewnętrznych, obsługa zagadnień bieżących, opiniowanie, analiza, windykacja, pomoc w sprzedaży i łączeniu podmiotów gospodarczych, a także reprezentacja w postępowaniach sądowych, egzekucyjnych, gospodarczych i administracyjnych. Pomoc prawna dla spółek swoje zastosowanie znajdzie na każdym etapie prowadzenia firmy. Nie ma znaczenia, czy przedsiębiorstwo posiada niedoświadczonego i początkującego właściciela, czy może przedsiębiorcę o wieloletnim stażu – prawo wciąż ulega zmianom i modyfikacji, a co za tym idzie nie każdy jest w stanie być ciągle na bieżąco. 

 

Pomoc prawna dotyczy przede wszystkim informowania osób zainteresowanych o obowiązujących i przysługujących jej prawach oraz obowiązkach, a następnie wskazania konkretnego sposobu rozwiązania problemu. Najczęściej po konsultację sięgają osoby, które poszukują rady w zakresie rozpoczęcia działalności gospodarczej, prawa cywilnego, karnego oraz administracyjnego. Pomoc prawna świadczona jest przez adwokatów lub radców prawnych, doradców podatkowych, a także absolwentów prawa z co najmniej trzyletnim doświadczeniem. 

 

W przypadku przedsiębiorców obsługa prawna może być udzielana stacjonarnie lub w formie outsourcingu. Zakres czynności może być bardzo szeroki i elastyczny, a także ma prawo stale się zmieniać w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa. Najczęstszym zagadnieniem dla firm jest prawo umów. Specjaliści z doświadczeniem starają się właścicielom spółek pomóc w konstruowaniu kontraktów handlowych oraz w przeprowadzaniu negocjacji z kluczowymi kontrahentami. Dzięki tak wykonanej czynności możliwe jest także wykonanie rzetelnej i kompleksowej analizy ryzyka związanego z zawarciem danej umowy. Na kompleksową obsługę decydują się zarówno start-upy, jak i korporacje. Pomocy potrzebować mogą osoby nie tylko podczas ogólnego prowadzenia działalności gospodarczej, ale także podczas przekształcania, łączenia oraz przejmowania spółek. Doradztwo i audyty bardzo korzystnie wpływają na firmy, ponieważ mogą w efekcie przynieść korzyści finansowe oraz zoptymalizować wydatki.

 

pomoc-prawna
Strona główna | Pozostałe wpisy

Nasza Kancelaria Prawna od wielu lat zajmuje się pełną obsługą spółek, fundacji, stowarzyszeń i JDG z całej Polski.
Oferujemy:
- rejestrację firm
- obsługę księgową
- aktualizację danych w KRS
- wirtualne biuro

Obsługa w całej Polsce, współpraca online.