Zakładanie spółki online – coraz większe wyzwanie

Zainteresowanie założeniem własnej spółki rośnie z roku na rok, a przyszli przedsiębiorcy na założenie własnej spółki (wpis do KRS) czekają miesiącami. Z tego powodu bardzo często umykają im zarówno różnego rodzaju biznesowe okazje, jak i pieniądze, które już mogliby zarobić. Wszystko to miało miejsce do czasu, kiedy weszła w życie elektronizacja tego procesu.

Proces zakładania spółki należy rozpocząć od opracowania umowy spółki, a następnie zgłoszenia ją do Krajowego Rejestru Sądowego. Spółka może być założona w dwóch formach, a mianowicie – tradycyjnie w formie papierowej składając wizytę w Urzędzie, a także elektronicznie poprzez działający system S24. Zgodnie z nazwą, w drugim przypadku rejestracja nie powinna trwać dłużej niż 24 godziny, dlatego rozwiązanie to cieszy się coraz większą popularnością.

Należy jednak mieć na uwadze fakt, iż nie każda spółka może zostać założona w formie elektronicznej. Przykładem takiej spółki jest np. spółka akcyjna. Kolejnym aspektem jest fakt, iż zakładając spółkę online, przedsiębiorcy mają do dyspozycji tylko jeden wzór umowy, który nie zawsze pasuje do charakteru planowanej działalności. Z kolei forma tradycyjna zakłada, iż umowa jest sporządzana przez notariusza, który może w niej zawszeć różne zapisy.

Jeśli myślisz o założeniu własnej działalności gospodarczej? Zachęcamy do kontaktu!

pomoc-prawna
Strona główna | Pozostałe wpisy

Nasza Kancelaria Prawna od wielu lat zajmuje się pełną obsługą spółek, fundacji, stowarzyszeń i JDG z całej Polski.
Oferujemy:
- rejestrację firm
- obsługę księgową
- aktualizację danych w KRS
- wirtualne biuro

Obsługa w całej Polsce, współpraca online.