Zwrot wniosku z KRS i wezwanie do uzupełnienia braków

Rejestracja własnej firmy bez względu na formę prawną jednostki nie należy do łatwych zadań. Procedura wiąże się z przygotowaniem obszernej dokumentacji, wypełnieniem wielu dokumentów oraz zachowaniem wyznaczonych terminów. Zwrot wniosku i uzupełnienie braków KRS to bardzo często spotykane zjawisko, szczególnie podczas samodzielnej rejestracji.

Przyczyną zwrotu wniosku są zazwyczaj błędy formalne lub braki w dokumentacji. Sąd przekazuje dokument, w którym wskazuje które elementy wniosku nie spełniały wymogów. Na poprawienie tych kwestii przedsiębiorca ma 7 dni. Powinien on naprawić błędy, zgromadzić pełną dokumentację i ponownie komplet złożyć w KRS. Może on od razu złożyć pismo przewodnie z prośbą o zaliczenie uiszczonej już opłaty sądowej do ponownego złożenia wniosku. Bardzo często jednak składając ponownie dokumenty dokonuje się kolejny raz opłaty sądowej za ten czyn a następnie tworzy i składa w Sądzie pismo o zwrot kwoty uiszczonej przy pierwszym składaniu wniosku.

Jeśli poprawione dokumenty nie zostaną złożone w terminie sąd umarza procedurę rejestracji. Ponowne złożenie dokumentów w późniejszym czasie skutkować będzie rozpoczęciem nowego procesu rejestracji.

Nasza firma od lat zajmuje się usługową rejestracją spółek w imieniu swoich Klientów. Posiadamy ogromne doświadczenie w tym temacie, dlatego jesteśmy w stanie pomóc również w odpowiadaniu na wezwania z KRS i dokańczaniu procesu rejestracji. Serdecznie zapraszamy do kontaktu osoby, które zmagają się ze zwrotem wniosku rejestracyjnego z Krajowego Rejestru Sądowego.

pomoc-prawna
Strona główna | Pozostałe wpisy

Nasza Kancelaria Prawna od wielu lat zajmuje się pełną obsługą spółek, fundacji, stowarzyszeń i JDG z całej Polski.
Oferujemy:
- rejestrację firm
- obsługę księgową
- aktualizację danych w KRS
- wirtualne biuro

Obsługa w całej Polsce, współpraca online.