Etapy zakładania spółek

Zakładanie spółki obejmuje kilka etapów, do których należy się odpowiednio przygotować. Każdy przedsiębiorca, który chce założyć działalność, musi znać proces i przebieg rejestracji, chyba że korzysta z pomocy specjalistów.

Rejestracja spółki przez Internet działa w trybie przyspieszonym, co oznacza, że wpis do KRS uzyskać można w zaledwie 24 godziny od złożenia wniosku rejestracyjnego.
ETAP I
Wybór odpowiedniej spółki
ETAP 2
Przygotowanie dokumentów rejestrowych
ETAP 3
Rejestracja w sądzie, Urzędzie Skarbowym, GUS i ZUS
Decyzja o rodzaju zakładanej spółki jest kluczowa, dlatego należy ją podjąć na samym początku. Do wyboru dla przedsiębiorcy są spółki kapitałowe, spółki osobowe oraz spółka cywilna. Odpowiednia forma działalności musi być wybrana, ze względu na potrzeby przedsiębiorcy.
Kolejny bardzo ważny krok to przygotowanie dokumentacji potrzebnej do rejestracji spółki. Dokumentacja musi być zgodna z wymogami i określająca relacje między wspólnikami. Po sporządzeniu dokumentów wszyscy wspólnicy mają obowiązek ich podpisania ( w przypadku rejestracji online-podpisem elektronicznym). Następnym krokiem jest już przeprowadzenie rejestracji w systemie teleinformatycznym S24 i zarejestrowanie spółki we wszystkich urzędach.

pomoc-prawna
Strona główna | Pozostałe wpisy

Nasza Kancelaria Prawna od wielu lat zajmuje się pełną obsługą spółek, fundacji, stowarzyszeń i JDG z całej Polski.
Oferujemy:
- rejestrację firm
- obsługę księgową
- aktualizację danych w KRS
- wirtualne biuro

Obsługa w całej Polsce, współpraca online.